Piszący prace licencjackie w Polsce muszą przezwyciężyć szereg utrudnień

Gdy studenci nie mają dostępu do odpowiednich źródeł, a biblioteki nie obfitują w potrzebną literaturę, prace licencjackie powstają w bardzo wolnym tempie. Do tego dochodzi fakt, że w nasze środowisko akademickie nie udostępnia zbiorów w postaci elektronicznej. Jeśli już takowe publikacje są, to albo trzeba za nie płacić, albo dotyczą bardzo niszowych, mało ciekawych zagadnień, które przydają się tylko nielicznym.

Pod tym względem sytuacja zupełnie inaczej wygląda na zachodzie Europy oraz w USA. Tam praktycznie wszystkie nowe pozycje książkowe wydawane są również jako e-booki i udostępniane bibliotekom.

To znacznie ułatwia życie studentom piszącym prace licencjackie. Mogą oni bez wychodzenia z domu przeczytać pożądaną książkę i znaleźć szukane informacje, dane, statystyki. Dzięki temu czas tworzenia dzieła znacznie się skraca, a studenci nie tracą czasu i nerwów na dojazdy i dostęp do materiałów.

Minie jeszcze bardzo wiele czasu, zanim taki porządek nastanie w naszym kraju. W związku z tym w razie problemów z pisaniem pracy dyplomowej należy zgłosić się po pomoc do tych, którzy wiedzą, jak pisać, jak zacząć, stworzyć ciekawą treść; mają sporządzoną obszerną bibliografię; dysponują niezwykle przydatnymi materiałami.

Oni na pewno pomogą nam w naszych staraniach w uzyskaniu tytułu zawodowego licencjata, magistra czy inżyniera.